בית חכם מול בית קיים

בית חכם, בשונה מחשמל חכם מתייחס לכלל מערכות הבית וכולל בעיקר את ניהול יחידות המחוברות לחשמל כגון תאורה, תריסים, מיזוג, מערכות אודיו, רשת מחשבים, מערכת האבטחה והאינטרקום. מערכת הבית החכם מפשטת את השימוש ברכיבים השונים ומאפשרות שליטה אחידה מאפליקציה אחת לכלל המערכות הללו.

היתרון לשימוש במערכת אחת הינו עצום בבתים גדולים ובהחלט חשוב גם בדירות ובבתים קטנים. דבר זה מונע את הצורך של הלקוח לדלג בין אפליקציות שונות ולנסות לתאם ביניהם. יתרה מזאת, במערכות כזו גם ניתן לבנות מצבים המשלבים את השימושים בבית לנוחות הלקוח. התרחישים יכולים להיות מהפשוטים ביותר כגון גלאי המזהה תנועה (או אי תנועה) ומפעיל או מכבה את החשמל, דרך צלצול האינטרקום בחוץ שמפעיל את התאורה בחדר, דרך מצלמת האבטחה שמפעילה אזעקה ותאורה ומוסיקה בחוץ ועוד ועוד. מסך השליטה הינו ידידותי למשתמש, כולל את כלל המערכות בבית ומאפשר נגישות מיידית לכל מערכת – קישור לאינטרקום, צפיה במצלמות, דריכת האזעקה, כיבוי האורות , שליטה בסאונד ועוד.

 

בית חכם- אפשרויות שליטה מרחוק

הבית החכם, בשיתוף הטלפון הסלולרי ואפליקצית השליטה מרחוק נחלצים לעזרתנו במצבים שונים. שליטה מרחוק בבית חכם מאפשרת לנו להפעיל או לכבות את כלל המערכות בבית מכל מקום בצורה פשוטה וידידותית.

מערכת השליטה מרחוק בבית החכם של i feel מאפשרת נגישות מלאה לבית, כביכול הייתם בו ממש בתוכו כאן ועכשיו. מערכת השליטה מרחוק מנהלת למעשה את כל הבית ויותר מזה- היא מאפשרת לנו לקבל עדכונים ומידע על הקורה בבית. נזילת מים, עשן או חום, צריכת החשמל, חלונות פתוחים ועוד. היתרונות הם אדירים. המחירים סבירים והדרישות להתקנת המערכת אינם גדולים.

בשונה ממערכות אחרות המוצעות כיום ללקוחות, פועלת חברת i feel בסטנדרט פתוח המאפשר ללקוח במידה וירצה להוסיף פריטים המבוססים על תקני הבית החכם הקווים והאלחוטיים ללא תלות בחברת i feel וללא צורך להשען על מערכת השירות של החברה. 

אפשרויות שליטה:

  • חיבור וצפיה מרחוק עם שילוב של מנוע פנימי למעקב על הקורה מחוץ ובתוך הבית והמשרד
  • ניהול מזגנים, גם מרחוק כולל אפשרות לשינוי טמפרטורה ועוצמת מיזוג
  • סגירת תריסים ופתיחתם, אחוזי הפתיחה וחיבור למרעכת צריכת אנרגיה כדי לחסוך בחשמל
  • שימוש בגלאים שונים לעוצמת רוח בחוץ, טמפרטורה בבית ומחוץ לבית, הדלקת וכיבוי התאורה, המיזוג והאזעקה, זיהוי מצב ועוצמת התאורה באזורים מסויימים כדי לפתוח תריס/לכבות תאורה
  • חיבור וצפיה באמצעות האינטרקום החיצוני בקורה מחוץ לשער. פתיחת וסגירת דלתות חוץ ושערי רכבים
  • שליטה מרחוק וניהול הזמנים מאפשרת להדליק/לכבות אורות כולל עמעום ומאפשרת תאורת אוירה
  • חיבור ושליטה על האזעקה עם מצבי יציאה מהבית, חופשה ומצבי לילה. הפסקת החשמל בעת מצב שריפה למניעת קצר וסגירת הברז החשמלי בעת איתור נזילה בצורה אוטומטית.
  • פתיחת וסגירת החימום התת רצפתי, עם שליטה על הטמפרטורה ועל זמני ההפעלה
  • צפיה בצריכת החשמל וניתוק חשמל בכדי למנוע צריכה מופרזת
  • הפעלת וכיבוי המוזיקה באזורים מסויימים ע"פ דרישה או כיוונון כולל שליטה על הטלויזיה/מקרן, ממיר/סטרימר ועוד

מערכת אלחוטית או קווית?

מערכת בית חכם אלחוטית

כדי לספק מענה מקצועי לבתים ודירות קטנים יחסית ואו לבתים קיימים המבוססים על מערכות איכותיות, עובדת חברת i feel עם התקן הפופולרי בעולם שאומץ ע"י רוב החברות ומהווה סטנדרט ל- מערכות בית חכם אלחוטיות.
ההתקן הקרוי ZWAVE מבוסס על תדר 916MHZ ומאפשר לכל לקוח לרכוש מגוון מוצרים שמתחברים למערכות הללו. עד היום התקינה חברת i feel מערכות אלחוט ביותר מ 1400 יח"ד ובתים בישראל המבוססים על המערכת האלחוטית. היתרון הוא שניתן לשלב אותה בבית כיחידת ניהול ושליטה במקום המפסק הקיים.
בדומה למערכת הקווית, גם המערכת האלחוטית מאפשרת שליטה מרחוק וניהול זמנים ללקוחות שומרי שבת.

המערכת אינה דורשת לוחות חשמל ואינה מחוברת לפאזה ייעודית כלשהי. דרישות המינימום הם מרחק של כ-10-15 מטר לכל היותר בין האביזרים, קו 0 במפסק עצמו וזה הכל.

​i feel הינה החברה היחידה בארץ המסוגלת לשלב מערכת קווית עם מערכת אלחוטית.​

 

מערכת בית חכם קווית

יתרונה של המערכת הקווית הינה באמינות המוצרים ובזמני התגובה המיידים גם אם קיים מרחק רב בין יחידות הקצה. בנוסף, מגוון המוצרים הוא עצום ומאפשר ללקוחות לבחור בין כמות מפסקים גדולה, אביזרי קצה משלימים כגון גלאים, בקרי צריכת אנרגיה, מערכות אודיו ועוד. לקוח הבונה בית גדול ימצא במערכת זו את המערכת המתאימה לצרכיו. רמת המחיר לבית משתנה בין בית לבית ותלויה בצרכי הלקוח.

חברת i feel, עובדת בשיתוף פעולה עם חברת Schneider Electric בתחום המערכות הקוויות. מערכות החשמל החכם של שניידר אלקטריק פועלות בתקן ה KNX הפופולרי ומהוות בסיס של יותר מ-400 חברות מוצרים שונות בעולם ובעיקר באירופה. עד כה התקינה i feel למעלה מ-4,500 מערכות קוויות של חברת שניידר אלקטריק בבתי לקוחות פרטיים בארץ, בפרויקטים רבים בתחום הבניה הרוויה ובבנייני ציבור וממשלה רבים.

במתחם החדש שלנו ניתן לראות את המערכות ההיקפיות של הבית החכם כגון חדר קולנוע מקצועי, ארונות תקשורת, מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה ומערכות שליטה לחשמל חכם.

מעוניינים לבצע מעבר לבית חכם? היועצים המקצועיים שלנו ינתחו את תכניות הבית שלכם ללא עלות.